Choć do finału francuskiej imprezy jeszcze daleko, możemy śmiało powiedzieć, że nasi piłkarze zasługują na miano wygranych Euro. Dlaczego?

Po pierwsze, po wielu latach słabych występów na wielkich imprezach pokazaliśmy w końcu niezłą grę i niepokonani wyszliśmy z grupy. Zagraliśmy świetnie w defensywie, zwłaszcza w meczu z Niemcami i już teraz zasłużyliśmy na międzynarodowy szacunek. A kto to wie jak dalej potoczy się  turniej?

Po drugie świat dostrzegł, że reprezentacja Polski składa się z wielu ponadprzeciętnych piłkarzy. Trwające okienko transferowe może okazać się najlepszym w historii polskiej piłki nożnej. Pierwszym symptomem takiej możliwości jest przejście Grzegorza Krychowiaka do PSG. Pomocnik biało-czerwonych został kupiony za rekordową (jeśli chodzi o polskich zawodników) kwotę  około 45 milionów euro. Nie milkną spekulacje dotyczące przyszłości innych reprezentantów Polski. Mówi się o możliwych transferach Kamila Glika do AS Monaco, Piotra Zielińskiego do Liverpoolu lub do Napoli czy Kamila Grosickiego do Evertonu. Podobno bohaterem spotkania z Niemcami – Michałem Pazdanem interesuje się nawet wielka Barcelona.Warto też wspomnieć, że nowy klub znalazł (nieobecny na Euro z powodu kontuzji) Maciej Rybus, który zasili szeregi  zespołu Olympique Lyon. Jak widać polscy piłkarze robią coraz większą furorę w liczących się europejskich ligach. Bez wątpienia to wspaniała wiadomość dla wszystkich polskich kibiców.

Z pewnością to nie koniec doniesień o potencjalnych transferach naszych reprezentantów. Jeśli nadal będą prezentować dobrą formę we Francji, być może doczekamy się kolejnych naprawdę świetnych wiadomości.

Co ciekawe, nasi zawodnicy nie wzbudzają jedynie zainteresowania piłkarskich scoutów. Niedawno Google  podało, że Bartosz Kapustka był jednym z dziesięciu najczęściej wyszukiwanych zawodników  podczas trwania fazy grupowej Euro. Naszemu zespołowi zaczęli także kibicować zagraniczni fani futbolu, w tym m. in. Russell Crowe – słynny aktor,  odtwórca głównej roli w filmie „Gladiator”. Z takim wsparciem polscy piłkarze nie mogą nie powalczyć o wspaniały wynik na tych mistrzostwach, a przy okazji o swoją świetlaną przyszłość.