Zarząd wrocławskiego klubu poinformował dzisiaj o zmianie na stanowisku trenera pierwszej drużyny. Nowym trenerem został Tadeusz Pawłowski.

Pełniącego dotychczas funkcję trenera Jana Urbana, zastąpi Tadeusz Pawłowski. Umowa z nowym trenerem podpisana została na 2,5 roku. 

Pawłowski trenował już Śląsk dwukrotnie: w sezonie 1992-1993 i w latach 2014-2015. Podczas sezonu 2014-15 WKS zakończył sezon na czwartym miejscu w tabeli i wywalczył awans do europejskich pucharów. W roku 2014 został wybrany Trenerem Roku w plebiscycie tygodnika „Piłka Nożna”.

Od grudnia 2016 roku Tadeusz Pawłowski kierował Akademią Piłkarską Śląska Wrocław. Teraz pełniącym obowiązki dyrektora Akademii będzie Paweł Barylski, który jednocześnie został asystentem Tadeusza Pawłowskiego przy pierwszej drużynie. Drugim asystentem został Łukasz Czajka, trenerem bramkarzy natomiast nadal będzie Krzysztof Osiński. Za przygotowanie motoryczne odpowiadać będzie dr Michał Polczyk.Ale to nie koniec zmian w Śląsku. Z funkcji dyrektora sportowego zrezygnował Adam Matysek. Jego miejsce zajmie Dariusz Sztylka -były zawodnik WKS Śląsk Wrocław i dotychczasowy trener drużyny U-19.