Wrocław, malowniczo położony nad Odrą, to miasto z historią, otwarte na ludzi, pełne artystów, sztuki i muzyki. Nie bez powodu zyskało w 2016 roku tytuł Europejskiej Stolicy Kultury. To również jedno z najlepszych miejsc na świecie pod względem jakości życia według tegorocznego rankingu „Quality of Living”. Ciągły rozwój miasta, wysoki poziom szkolnictwa i nowe inwestycje przyciągają młodych ludzi. Czy stolica Dolnego Śląska to dla nich dobry adres?

Wrocław ma obecnie ponad 640 tysięcy mieszkańców i wciąż przybywa nowych. Rośnie też liczba miejsc pracy i średnie zarobki (obecnie ponad 5000 zł brutto). Zwiększa się również zapotrzebowanie na nowe mieszkania, dlatego miasto może się poszczycić wyjątkowo bogatą ofertą deweloperską. Według danych NBP aktualnie na rynku pierwotnym dostępnych jest we Wrocławiu ponad 6 tysięcy mieszkań. Najpopularniejsze są mieszkania dwupokojowe, o powierzchni od 40 do 60 metrów kwadratowych. Te większe, trzypokojowe, cieszą się powodzeniem zwłaszcza wśród młodych małżeństw planujących założenie rodziny.

Zielona okolica 20 minut od Starego Miasta

Średnia cena metra kwadratowego w stolicy Dolnego Śląska to około 7500 zł. Dla osób, które ta kwota nieco odstrasza, dobrym adresem może być na przykład Brochów, Jagodno, Wojszyce, Ołtaszyn czy Poświętne. Oprócz cen, niższych nawet o kilka tysięcy złotych za metr kwadratowy w porównaniu z mieszkaniami bliżej centrum, dalsze lokalizacje mają też inne zalety. Na przykład podwrocławska Klecina to spokojna, zielona, cicha okolica, dobrze skomunikowana ze śródmieściem. Dla młodych ludzi, którzy chcą mieć dostęp do przestrzeni rekreacyjnych i sportowych, a jednocześnie móc  szybko dostać się do centrum, dobrym rozwiązaniem będzie zakup mieszkania w inwestycji Murapol Zielone Bulwary. Osiedle znajduje się nad urokliwą rzeczką Ślęzą, koło Parku Klecińskiego, a z pobliskiej pętli tramwajowej można w 20 minut dojechać na Stare Miasto.

Młode osiedle w przyjaznym otoczeniu

W każdym z osiedli wokół Wrocławia przybywa nowych inwestycji deweloperskich. Ostatnio najwięcej mieszkańców zyskuje Jagodno. Powstaje tam też kolejna duża, nowoczesna inwestycja – Murapol Zielona Toskania. To dobry adres dla młodych małżeństw. W okolicy dominuje niska zabudowa domów szeregowych i jednorodzinnych, a tuż przy budynku zaplanowano kolorowy i bezpieczny plac zabaw z licznymi atrakcjami. Ulica Buforowa, prowadząca z Jagodna do miasta, jest właśnie remontowana i poszerzana, co powinno ułatwić dojazd do centrum w godzinach szczytu. W planach jest też pociągnięcie na osiedle linii tramwajowej.

We Wrocławiu z pewnością chce się żyć, bawić i pracować, a dla młodych par strzałem w dziesiątkę może być podjęcie decyzji o zakupie własnego mieszkania poza centralnymi dzielnicami miasta.