Jeśli zastanawiasz się jak spędzić aktywnie dzień poza Wrocławiem, Sobótka będzie idealnym wyborem. Dziś przyjrzymy się bliżej Domu Turysty PTTK "Pod Wieżycą" i atrakcjami wokół. Przez lata nieco zapomniane, obecnie przeżywa swoją drugą młodość. Schronisko - potocznie nazywane przez mieszkańców jest idealnym punktem, z którego możemy rozpocząć wędrówkę np. na szczyt Ślęży. Całość obiektu sprawia miłe dla oka wrażenie - panuje wszechobecna cisza i porządek. Tuż przy budynku znajduję się park linowy, który nawet na doświadczonych amatorach wspinaczki, zrobi spore wrażenie. Ciekawym dodatkiem jest tor tubingowy.

Dom Turysty PTTK "Pod wieżycą" znajduję się w Sobótce przy ulicy Armii Krajowej. Tuż obok znajduję się duży parking, na którym można zostawić samochód. Do schroniska przylega duży ogródek, który zdobią liczne kwietniki i drewniane rzeźby. Idealne miejsce, żeby po długiej wędrówce - usiąść i w ciszy napić się zimnego piwa. Na terenie obiektu znajduję się też grill bar.Wnętrze restauracji: wygląda świeżo, czysto i schludnie.Cennik: (lane piwo od 6 złotych)Atrakcje: Park linowy, wypożyczalnia rowerów, tor tubingowy i ... pies.

Konstrukcja Parku zapewnia świetną zabawę na świeżym powietrzu połączoną z doskonałym treningiem, a grupa wyszkolonych instruktorów gwarantuje najwyższy poziom bezpieczeństwa. Park usytuowany jest na drzewach w bezpośrednim sąsiedztwie Domu Turysty PTTK „Pod Wieżycą” i jest jego integralną częścią.

Park składa się z czterech tras o zróżnicowanym stopniu trudności – MINI – Pajęcza sieć (dla dzieci w wieku 3-13 lat), Dziecięcej od 130cm wzrostu , Średniej i Trudnej  od 150 cm wzrostu – o łącznej długości ponad pół kilometra!

Najwyższe platformy znajdują się na wysokości około dwunastu metrów, a liczba udostępnionych do pokonania atrakcji przekracza 60!

W Parku znajduje sie tor tubingo o dł. 80m , po którym można zjeżdżać na pontonach na podłożu igielitowym (  dla wszystkich  od 4 lat )

Kompleks 7 tyrolek o całkowitej długości ponad 600m dostarczy niezapomnianych wrażeń  i dużej dawki adrenaliny.

Niektóre z atrakcji Parku:
Kładki, Most dwulinowy, Mosty zwodzone, Palisada, Pętle równoległe, Siatka pionowa, Siatka U-kształtna,Skok indiański, Skok Tarzana, Strzemiona, Trapezy, Tunel z siatki, Tyrolki,Wagi, Wściekłe kołki (najtrudniejsza z atrakcji!), Zygzak.

CENNIK:

Trasa MINI (Pajęcza sieć) – 10 zł/1 godz.

Trasa Dziecięca – 15 zł/1 wejście

Trasa Średnia – 20 zł/1 wejście

Trasa  Trudna – 30 zł/1 wejście

Tor Tubingowy – 10zł./15 min.

Zjazd Tyrolski – ( 7 tyrolek) – 20zł./ 1 zjazd  

Karnet na jedną trasę – 4 wejścia + 1 gratis

Zniżki grupowe ( powyżej 10 osób) – rabat 10%

Indywidualne wejście z instruktorem – 50zł

Więcej o Domu Turysty PTTK "Pod Wieżycą" przeczytasz tutaj.