Sytuacja finansowa Śląska Wrocław w ostatnich latach pozostawiała wiele do życzenia. Klubowi z pewnością przydałby się inwestor z prawdziwego zdarzenia. Być może ktoś taki pojawi się przy Królewieckiej już niedługo.

Głównym właścicielem akcji Śląska Wrocław jest obecnie miasto Wrocław. Stało się tak dzięki zamianie 6-milionowego długu, jaki drużyna miała wobec magistratu, na akcje klubu. Miejskie udziały w Śląsku wynoszą obecnie 54,46 proc. Nie jest jednak tajemnicą, że władze chciałyby ograniczyć finansowanie Śląska z publicznych pieniędzy.  

Czy miastu udało się znaleźć wiarygodnego inwestora?

Według informacji serwisu wroclaw.sport.pl magistrat negocjuje w ostatnim czasie warunki kupna Śląska przez jednego z najbogatszych Polaków. Mowa o Marku Majewskim – właścicielu firmy Neonet, jednej z największych sieci salonów RTV AGD w Polsce. Przedsiębiorstwo ma swoją siedzibę we Wrocławiu, a sam biznesmen podobno interesuje się piłką nożną i chętnie śledzi poczynania Śląska. Majewski jest również większościowym udziałowcem spółki Polmer, producenta elementów z tworzyw sztucznych oraz dewelopera Dewelopart Fidelis. Majątek biznesmena szacuje się na około 620 mln zł.

Czy i kiedy właściciel sieci Neonet wykupi większościowe udziały w klubie pozostaje na razie kwestią otwartą. Nie wiemy jak zakończą się negocjacje, jednak bez wątpienia inwestor pokroju Majewskiego byłby inwestorem wiarygodnym, mogącym zapewnić stabilność finansową wrocławskiej drużynie.